hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Prvé pohyby dieťatka

Prvé pocity

Od prvého pocitu pohybov dieťatka už mama nemá žiadnych pochýb, že čaká bábätko. Už to fyzicky pociťuje. Spojila sa s bábätkom fyzicky. Je to jeden z najkrajších pocitov. Budúca mamička na neho čaká polovicu tehotenstva.

Prepojenie medzi mamou a dieťaťom cez pohyby

Dôležitým fyzickým prejavom bábätka sú jeho pohyby. Od prvého pocítenia bude každý deň mama čakať na pohyby. Bude cez ne sledovať temperament dieťatka a niekedy vyciťovať čo práve potrebuje. Každý ďalší týždeň a mesiac budúca mamička cíti iné pohyby a iné správanie podľa toho, čo sa dieťatku práve vyvíja. Pozri Vývin dieťaťa.

Partner

S prvými pohybmi a pocitmi prichádza aj krásna povinnosť podeliť sa o ne s partnerom. Budúca mamička môže spojiť partnera a dieťatko a tým posilniť ducha rodiny. Dieťatko cíti svojho otca hlavne cez mamu. Potrebuje veľa dotykov od svojho otca, ktoré mu prinášajú pocity bezpečia a podnety mužského princípu.