Plačem nad stavom detského ihriska

Bývame v širšom centre Martina a už dlhšiu dobu sa pozastavujem nad žalostným stavom detských ihrísk v našom... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Upriamenie pozornosti

Asi mesiac pred pôrodom bábätko v brušku dokončí svoj vývoj a začne jeho príprava na pôrod. Naberá tukovú vrstvu, dostáva sa do pôrodnej polohy a podobne. Takisto fyzické aj psychické pochody mamy smerujú k pôrodu a mama sa naň pripravuje. Obidvaja budú potrebovať dostatok sily a energiu, aby celý priebeh pôrodu bez problémov zvládli.
Upriamovanie pozornosti je účinnou technikou ako túto silu aj energiu rozbehnúť a rozprúdiť už pred pôrodom a naučiť telo a psychiku efektívne využívať.
Ak mama strávi nejaký čas dýchaním do bruška, hladením bruška a vnútorným rozhovorom s bábätkom posledné týždne tehotenstva, kedy ešte neprežíva bolesti, tlaky a rozbehnutý pôrod, tak ju to môže pripraviť práve na obdobie, kedy už premýšľanie o pozornosti môže byť oveľa ťažšie.
Pri predýchavaní do bruška a upriamovaní pozornosti na dieťatko mama „presúva“ silu a energiu na oblasti, ktoré neskôr pri pôrode budú najviac zaťažované. Takáto príprava nielen že uvoľní fyzické pochody pri pôrode, ale dá psychike mamy voľnosť a istotu.