Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Novinky
V novinkách nájdete články a diskusie, ktoré pribudli za posledných 7 dní.

Ako sa pripraviť fyzicky

Mesiac pred pôrodom

Mama trénuje dýchanie a pozornosť

Rodička počas pôrodu prežíva niekoľko druhov bolesti. Ak prežívame bolesť, sme nútení jej dávať pozornosť a venovať sa jej, preto je dobré, aby rodička už pred pôrodom „učila“ svoje telo a psychiku procesom, ktoré bude opakovať počas celého pôrodu. Pravidelné dýchanie a pozornosť pôrodu.
Mama sa môže pred pôrodom pripravovať fyzicky upriamovaním pozornosti na bruško a dieťa tak, že vníma všetky záhyby bruška, všetky nerovnosti, prechádza mysľou po brušku aj do vnútra. Zároveň hlbokým dýchaním čím nižšie k brušku toto dostáva ďalšiu pozornosť a energiu. Ak mama opakuje takéto upriamovanie pozornosti pravidelne pred pôrodom, tak pri pôrode to akoby prirodzene nájde aj napriek bolestiam a sťahom.

Svojimi pohybmi sa dieťa pripravuje

Aj dieťa sa pre pôrodom pripravuje fyzicky na pôrod svojimi pohybmi. Trénuje svaly a pohybový aparát niekedy až tak, že sa mame hýbe celé bruško a musí si na chvíľu sadnúť alebo odpočinúť. Mama môže v týchto chvíľach podporiť svojho športovca mentálne a dávať najavo dieťatku, že takýto výkon môže podať aj pri pôrode, aby sa obom podarilo nájsť súlad a mohli si pomôcť navzájom. Jednoducho vzájomne prežiť krásny zážitok zo začiatku nového života.