Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Zvýšenie pravdepodobnosti počatia

Pravdepodobnosť počatia zvýši styk počas plodných dní - ovulácie

Je niekoľko ukazovateľov plodných dní:
Plodné dni je možné vypočítať pomocou Jonášovej metódy, ktorá sleduje súvsťažnosť narodenia ženy s aktuálnou pozíciou luny. Profesionálny astrológ môže vypočítať tieto pozície a tým pomôcť k spresneniu času obdobia plodných dní a počatiu bábätka.
Rast a dozrievanie vajíčka je sprevádzaný zvýšeným vylučovaním hormónov estrogénov. Ich zvýšená tvorba zapríčiňuje zmenšovanie vylučovania iónov zásaditých prvkov z organizmu, čo spôsobuje ich zvýšenú koncentráciu v krvi a slinách. Toto využívajú rôzne testy na testovanie slín a krvi a tým aj presnejšie testovanie obdobia ovulácie.
Plodné dni doprevádza zvýšená tvorba hlienu zvanom tiež cervikálny v pošvovom hrdle. Tento hlien je priehľadný a riedky. Ovulácia prichádza niekoľko hodín po maximálnom vylúčení tohoto hlienu.
Pri ovulácií alebo presnejšie povedané v poovulačnom období v dôsledku zvýšenia progesterónu sa tiež zvyšuje teplota tela asi o 0,5. Ak nameriame zvýšenie teploty, tak to môže signalizovať práve prebiehajúcu ovuláciu. Pre presnejšie meranie je dobré merať priamo v pošve v tú istú hodinu.
Prítomnosť ovulácie tiež môžete zistiť hmataním krčka maternice, ktorý je počas ovulácie mäkký, jemný a otvorený. V ostatnom období je znateľne tvrdý a uzavretý.
Ovuláciu môže rozbehnúť aj veľmi intenzívny orgazmus ženy, preto prirodzený a vášnivý sexuálny život prispieva k počatiu dieťatka.

Muž - Spermie

Počet a pohyblivosť spermií môžete ovplyvniť sexuálnou zdržanlivosťou niekoľko dní pred plodnými dňami.
Sexuálna poloha môže zvýšiť pravdepodobnosť stretnutia sa spermie s vajíčkom.
Polohy pri ktorých využívame gravitáciu na lepší prechod spermií k vajíčku a možnosť dostať sa mužovi hlbšie do vnútra ženy, sú najvýhodnejšie pre počatie dieťatka.
Doporučované polohy:
Misionárska poloha – muž leží na žene
Poloha žena je na boku

Žena – vajíčko

Obmedzte príjem kofeínu a nikotínu(aj pasívne). Vplývajú na schopnosť uhniezdiť sa vajíčka v maternici.


Psychika muža

Vylúčiť stres - môže výraznou mierou vplývať na počet a pohyblivosť spermií. Podobne na priebojnosť spermií vplýva vysporiadanie sa muža s budúcnosťou, ktorá nastane po počatí z pohľadu rodiny aj z osobného pohľadu.

Psychika ženy

Psychická otvorenosť u ženy vplýva na prijatie spermie a uhniezdenie vajíčka. Takže nevysporiadané polopravdy, nepravdy a nevypovedané z minulosti môže vplývať na počatie dieťaťa. Podobne je dobré keď si žena vie povedať čo chce a potrebuje.