hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Tok pozornosti v rode

Prirodzený tok pozornosti v rode je od rodičov k deťom. Primeraná rodičovská pozornosť dieťaťu v ňom rozbieha a podporuje okrem iného aj jeho rodičovskú energiu, ktorú bude potrebovať pri výbere partnera, počatí dieťaťa a výchove dieťaťa.
Ak deti nedostanú dostatok pozornosti od svojich rodičov, alebo je pozornosť od detí vyžadovaná (braná) napríklad detskou prácou alebo neprimeranými nárokmi, môže toto znamenať nedostatok "energie" v neskoršom veku dieťaťa. Tento nedostatok sa najčastejšie prejavuje nedostatkom "energie" pri výchove a starostlivosti o deti. Častý prejav nedostatku "energie" je rýchla únava rodičov napríklad pri hre s dieťaťom.
Pred počatím dieťaťa sa to môže prejavovať ako nemožnosť nájsť vytúženého partnera alebo nemožnosť počať, na čo je tiež treba vynaložiť primeranú pozornosť.

Pozri tiež Rod