Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Prirodzené úľavové prostriedky

Poloha

Prirodzená úľavová poloha prvej pôrodnej doby je poloha s vystretými noha a opretými lakťami o nejakú podložku. Bruško visí smerom dole a chrbtica je odľahčená. Ak partner ešte zozadu ovolní partnerke boky jemným dvíhaním alebo oporou, tak sa rodička môže vo všetkých záťažvých oblastiach uvoľniť.

Pozornosť

Psychická

Odvedenie pozornosti príjemným rozhovorom o niečom, čo rodičku aspoň trochu zaujme, môže odviesť pozornosť od bolesti, ktorú prežíva. A aj naopak upriamenie pozornosti na bábätko a oblasti kontrakcií môže priniesť dostatok energie na úľavu od bolesti kontrakcie. Striedaním tejto pozornosti sa môžeme dostať k žiadanému stavu plynulého priebehu kontrakcií a tým prirodzeného postupného prechodu k druhej pôrodnej dobe.

Fyzická

Masáž chrbtice, nôh, rúk, ucha môže byť jednoduchým a príjemným uľahčením bolestí prvej pôrodnej doby.
Často v oblasti chrbtice krížovej oblasti začínajú kontrakcie a chrbtica musí niesť celú ťarchu tela. Masáž uvoľňuje stiahnutia a stvrdnutia, ktoré neskôr môžu spôsobovať väčšiu bolesť.
Na nohách, rukách a ušiach sa nachádza mapa bodov celého tela. Stimuláciou týchto bodov, stimulujeme celé telo a uvoľňujeme vnútorné toky energie.