Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...

Miniblog

Pripravili sme pre vás ďalšie nové rozšírenie - miniblogy. Miniblog si môžete písať zo svojho profile -... čítaj diskusiu...

Priebeh prvej pôrodnej doby

Ak prvá pôrodná doba prebieha kontinuálne, trvá od 2 do 12 hodín. Menej často 24 hodín a výnimočne 48 hodín.
Naladenie v prvých minútach začiatku pôrodu vplýva na celkový priebeh prvej pôrodnej doby. (Pozri Začiatok pôrodu). V prvých dvoch hodinách sa môže žena vyprázdniť a uvoľniť miesto v črevách. Prirodzený klystír na začiatku pôrodu prispieva k lepšiemu znášaniu kontrakcií a bolestivosti.
Ďalšie hodiny majú dieťa a ženu pripraviť na druhú pôrodnú dobu, kde bude dieťatko vychádzať von. Žena sa kontrakciami rozširuje a otvára procesu pôrodu.

Kontrakcie

Kontrakcie prvej pôrodnej doby sa líšia od kontrakcií predtým svojou pravidelnosťou a aj intenzitou. Na kontrakcii sa podieľa hlavne hormón zvaný oxytocín, ktorý spôsobí sťahovanie maternice a brušných svalov. Pomocou kontrakcií prvej pôrodnej doby sa dieťa dostane bližšie k pôrodným cestám a tieto sa dostatočne otvoria pre príchod dieťaťa na svet počas druhej pôrodnej doby.