Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
V časti Zaujímavé odkazy nájdete stránky, ktoré sme pre vás našli na internete.

Čo môže zastaviť kontrakcie

Na kontrakcii sa podieľa hlavne hormón zvaný oxytocín. Ak príde k zníženiu jeho vylučovania alebo sa vylúči vo veľkej miere, môže dôjsť k utlmeniu kontrakcie alebo aj k zastaveniu toku sťahovania.

Psychické podnety podieľajúce sa na možnom zastavení kontrakcií

Sterilné prostredie
Sterilné neútulné prostredie pôsobí priamo proti vylučovaniu oxytocínu a proti plynulému chod pôrodu. Rodička potrebuje vytvoriť pre svoje dieťa prijateľné prostredie, do ktorého ho privíta a prijme.

Stres a neprimerané podnety
Veľké množstvo stresu môže vylúčiť naraz veľké množstvo hormónu adrenalín, ktorého vylučovanie je spojené s vylučovaním hormónu oxytocín.
V prírode ak nejakého cicavca niečo vyruší pri rodení mláďaťa, môže matka pôrod odložiť až o niekoľko dní. Toto sa môže stať aj u človeka, ak rodička prežíva nejaký stres z prostredia alebo stavu, v ktorom sa nachádza a tento nesúvisí priamo s pôrodom.

Fyzické podnety podieľajúce sa na možnom zastavení kontrakcií

Veľké množstvo oxytocínu podané zvonku
Veľké množstvo vylúčeného alebo podaného oxytocínu zvonku, môže pôsobiť ako veľké množstvo benzínu pre motor auta. V niektorých prípadoch zvonku podaný oxytocín zapôsobí na rozbeh pôrodu, ale pri súčasnom vylučovaní a podaní zvonku, môže tiež spôsobiť zastavenie kontrakcií. Vtedy je nutné len počkať a pokúsiť sa „celý motor“ naštartovať znova prirodzenou cestou.

Fyzické ohrozenie rodičky
Platí podobné ako pri strese a neprimeraných podnetoch. Môže nastať zastavenie kontrakcií prvej pôrodnej doby.