Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
V časti Zaujímavé odkazy nájdete stránky, ktoré sme pre vás našli na internete.

Prejavy bábätka

Bolesť bruška

Niekedy sa u dojčaťa objavujú bolesti brucha, ktoré prejavuje dieťa plačom a priťahovaním nožičiek k brušku. Môže ísť o dva druhy bolesti. Jedna je z jedla, ktoré zjedla mama. Najčastejšie potravin, ktoré spôsobujú nafukovanie alebo ak mama pridala do stravy naraz rôznorodých jedál, ktoré predtým nejedla.
V druhom prípade ide o bolesť spôsobenú problémami pri pôrode. Najčastejšie skoré odstrihnutie pupočnej šnúry, ktoré dieťa môže riešiť po pôrode ešte niekoľko rokov prejavujúcou sa bolesťou.
V prvom prípade pomôže masáž bruška a zmena stravy. V druhom prípade bolesť musí len sama odoznieť, ak sa dieťatko na úrovni bolesti z minulosti upokojí.

Stolica

Stolica dieťatka je pri dojčení zlato-žltá obsahujúca biele zrnká solí a tukov. Na vzduchu rýchlo zelenie. Vychádzajúca zelená stolica môže byť známkou, že dieťa nevypije mlieko z „celého“ prsníka. V zadnej časti prsníka sa nachádza mlieko viac bohaté na tuky. Hustejšie a výdatnejšie mlieko, ktoré spôsobuje zlaté zafarbenie.
Niekedy sa stáva, že je dieťa nervóznejšie, keď má prejsť na satie hustejšieho mlieka z prsníka a tým ho mama preloží na druhý prsník, alebo dáva z prsníka preč so snahou u upokojenie. Dieťatku sa ale týmto nedostane hustejšie mlieko, čo môže znamenať zelené zafarbenie stolice a nedostatočnú výživu bábätka (okrem stolice je ďalší prejav nedostatočné priberanie).
Ak je dieťa emotívnejšie alebo malo pôrodnú váhu pod 2500g, tak to môže znamenať vyššiu pravdepodobnosť prejavu nervozity pri prechode k hustejšiemu mliečku. Mama môže dieťatku pomôcť svojou trpezlivosťou alebo prvotným stlačením prsníka, čo spôsobí výtlak hustejšieho mlieka a rozbeh sania.