Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
V časti Zaujímavé odkazy nájdete stránky, ktoré sme pre vás našli na internete.

Prsia

Prsia plnia funkciu partnerskú a materskú.
Pri partnerskej funkcii plnia úlohu estetiky, priťahovania a podpory počatia dieťatka a ženskosti. Pritom sa stimulujú hlavne podporné tkanivá.

Pri materskej funkcii plnia úlohy spojené s dojčením. Pritom sa stimulujú tkanivá, ktoré zodpovedajú za produkciu mlieka. Mliečna žľaza je usporiadaná do 15-25 rozvetvených a oddelených lalokov. Na konci každého laloka sa nachádzajú bunky produkujúce mlieko takzvané alveoly, ktoré tvoria hroznovitú štruktúru. Každý lalok obklopujú bunky hladkého svalstva.

Ak sa z rôznych dôvodov stane, že u ženy dlhodobo prevládne materská funkcia pŕs, môže to mať za následok ochabnutie podporného tkaniva. Prsia prestanú plniť úlohy estetiky, priťahovania a podpory počatia a ženskosti. Táto nerovnováha môže spustiť u ženy vlnu otázok a frustrácií.
Prirodzené striedanie alebo dopĺňanie týchto dvoch funkcií má za následok zdravý psychický a fyzický vývoj ženy počas celého jej plodného obdobia. Je to aj príprava na obdobie prechodu, keď partnerskú a materskú funkciu pŕs nahrádza funkcia sebaprijatia.