Chcem dieta....

Chceli by sme dieta, pokušame sa už druhý mesiac, zatiaľ ...?... Čo by ste radili? čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Majka Bartošková

Majka Bartošková

Základné info:

Témam predpôrodnej prípravy sa venujem od roku 2006. Od roku 2012 pôsobím ako certifikovaná laktačná poradkyňa pri dojčení v OZ Mamila. Študovala som sociálnu prácu a v súčasnosti pracujem ako učiteľka na strednej škole v odbore sociálno-výchovný pracovník.

Kde pracuje:

Dolný Kubín

Kde a ako sa objednať:

elefón: 0904 861 115, E-mail: maja.bartoskova@zoznam.sk

Pohľad na prípravu na pôrod:

Pôrod každého jedného z nás predstavuje veľký moment, ku ktorému máme tendenciu neustále sa vracať. Hlboko v srdci cítim, že je veľmi dôležité, aby sme mu venovali pozornosť akú si zaslúži. A zároveň, aby sme si dopredu predstavovali to ako chceme, aby sa narodili naše deti, kto sa ich prvý dotkne, kto im prvý pozrie do očí, kto k nim prvý prehovorí... Možností je viacero a je na nás, pre ktoré sa rozhodneme. Ja som nadobudla presvedčenie, že koncept predpôrodnej prípravy, tak ako ju učí Patrik Bálint je jednou z jasne cielených možností pozornosti k týmto predstavám a súčasne vytvára priestor pre akceptáciu rodičov a ich dieťatka, ako aj samotného vývoja tehotenstva a pôrodu. Poradca je sprevádzačom v tomto procese. Pomáha vnímať podstatné momenty tehotenstva, ktoré sa potom môžu zrkadliť pri pôrode, neskôr vo výchove a v živote rodiny. V príprave na pôrod rovnako ako mama, tak aj otec dieťatka dostávajú priestor pre pozornosť smerom k vlastnej jedinečnosti, ku vzťahu, ktorý vytvárajú k sebe navzájom v partnerstve a následne ako rodičia k dieťatku. Čím viac sú prepojení, tým viac môžu pociťovať a vytvárať priestor bezpečia a lásky, kde pôrod môže byť zážitkom, ku ktorému sa budú vracať s radosťou a dojatím, aby v ňom mohli vždy, keď to bude potrebné, načerpať silu pre ďalší spoločný život.

Iné zameranie:

Sociálna práca
Laktačné poradenstvo

Záverečná práca:

Pod názvom "Zmeny v živote ženy"
Záverečná práca vo formáte pdf