hyperaktivita alebo "živosť"?

Ako máme rozlíšiť či ide o "živosť" alebo hyperaktivitu?... Udržať ju chvíľku v kľude je dosť ťažké... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...
...naučte sa učiť krásnym zážitkom priviesť na svet a vychovať dieťa... čítajte viac v článku a pozvánke tu...

Diskusia "Príprava na pôrod"

 späť do zoznamu tém 

mimazapalene očko23.January 2009 19:50
 citovať 

Chcela by som poradiť, mojej 3 - mesačnej Paťke sa zapaľuje opakovane ľavé očko. dokrorka povedala že ešte raz tak jej bude čistiť očné kanáliky. Počula som, že je to veľmi zle a že matky posielajú preč ked to robia. Je to pravda a bolí to? A ešte že ked sa to spraví raz, už sa to bude opakovať, čiže znova čistenie. neda sa tomu nejak predísť?
 
  

motuziktiež sme mali zapálené očko23.01.2009 20:40
 citovať 

Ahoj Mima.
Naša dcéra to mala tiež, doktorka nám predpísala také kvapôčky v ampulkách. Každý deň sa otvárala nová ampulka, ale ktovie ako to nezaberalo. Tiež sme mali ísť na očné, ak jej to neprejde. No potom mi jedna kamoška poradila MM (materské mliečko). Nastriekať pár x za deň do očka. A to zabralo . Strieka sa to véééľmi zle a isto netrafíš do toho malinkého očka, ale ja som si nakoniec odtriekala na lyžku a malým kvapkátkom kvakala do očka.
Teraz pri synovi sa to stalo tiež, ale k doktorke som už ani nešla. Prejavilo sa mu to večer a hneď som aj kvapkala. Ráno bolo očko už v poriadku, ale preventívne som mu ešte cez deň pár krát kvapla. Dodatočne mi to aj pediatrička odobrila.
Tak prajem nech sa vyhnete tomu zákroku. A ja by som sa rozhodne z ambulancie za žiadnych okolností vyhodiť nedala. Je to Tvoje dieťatko a aj ono sa bude cítiť lepšie, keď bude mať nablízku maminku, ktorá si ho hneď potom môže privinúť, potuľkať, a pofúkať boliestku. Ovšem ak nemáš Ty problém byť pri tom zákroku.

Patrikočká23.01.2009 22:53
 citovať 

Ďalším výborným prostriedkom je bylinka očianka - kúpiš v lekárni. 10 minút variť a 10 minút lúhovať lyžicu do 2 dc - potom prikladať na očká tampónom (udržať 36 C) - vždy obidve očká. Podobne aj s materským miečkom vždy do obidvoch očí - tiež zaručený recept.

Rodič má vždy VŽDY právo byť pri zákroku. Nenechať sa odbiť a na zákrok, ak to bude nutné, sa pripraviť.

Z pohľadu psychiky je ľavé očko mama - zápal značí konflikt - tak možno porozmýšľať, či sa niečo u maminy nedeje. či tam nie je nejaký konflikt, ktorý treba riešiť a najlepšie sa do neho pustiť.

Držíme palce. Napíš, Mima, ako sa to vyvíja.

Bez menaočko24.01.2009 19:26
 citovať 

motuzik materské mlieko som skušala ale nezabralo, teraz máme asi tretie kvapky a zatial to vyzerá dobre. Sice aj predtým to tak bolo a potom sa to vrátilo. Ale moc Dik
Patrik čo myslíš pod pojmom konflikt? Myslíš medzi mnou a Paťkou? Konfikt máme s drahým, ale snažím sa to nepripustiť, môže to byť ono?

mimaAnonym som ja Mima24.01.2009 19:28
 citovať 

Jé ja som sa zabudla prihlásiť

mimaBalenie24.01.2009 20:07
 citovať 

Patrik teraz som dočítala tému balenie na široko, tam tiež spomínaš, že ak niečo nieje v poriadku s klbikami tak to môže ma súvis s pôrodom a počas tehotenstva. My pri kontrole v 3 - týždnoch sme klby v poriadku nemali, kázali baliť naširoko a prísť v troch mes. O dva týždne ideme. Ale poviem pravdu, že tam idem s malou dušičkou. Paťka to priam neznáša, balím ju stále, ale občas ju nehcám si voľne pokopkať aj zo hodinu a preto sa bojím. No a teraz mám ešte väčšieho chrobáka v hlave, že čo sa stalo, že sa toto deje. Klbiky, očko. Ona je zlatá, smeje sa, kojím ju a priberáme ako povie doktorka až moc. Tak kde je problém? Ja som rozmýšľala či to nie je všetko tým že mám o ňu až prehnaný strach. strašne ju milujem a potom to možno aj preháňam.

Patrikkonflikt24.01.2009 23:09
 citovať 

Mima, myslel som konflikt všeobecne u maminy. S niečím alebo niekým. Je dobré sa ním zaoberať, nie strachom. Môže to byť o konflikte s manželom. O konflikte s malou to asi nie je. Medzi mamou a dieťaťom býva priamy konflikt veľmi zriedka. (ak tam je, tak často prenesený) Súvisí to s povahou vzťahu rodič - dieťa.

Mima, v 3-roch týždňoch je dosť skoro na nejaké uzávery. Väčšinou je na klbikoch vidieť, že tam problém nie je, ale nie je vidieť či tam problém je. Preto Ťa objednali na neskôr. Počkaj si na 3-4 mesiace. Niekedy sa maminy ponáhľajú tesne po pôrode na sono klbikov a stačí počkať týždeň-dva a stav vyzerá úplne inak.

Každá mama miluje svoje dieťa. Informácie, ktoré tu píšem by mohli pomôcť pozrieť sa na problém inak a niečo s ním urobiť. Obviňovanie sa za niečo alebo strach veľa nepomáha, aj keď prítomný asi bude. Mima možno je čas začať riešiť konflikt s manželom a na klbiky počkať - nič iné ako baliť na široko, sa robiť nedá. A malú kľudne nechaj rozbalenú aj viackrát za deň. Ak je tam problém, tak by malo byť balenie väčšinu dňa, ale nie celý deň. Uvolnenie tiež pomáha vývinu.

mimakonflikt26.01.2009 10:52
 citovať 

Patrik niečo asi na tom bude, lebo ked sa pozriem naspäť tak vždy ked sme sa s drahým pohádali tak jej to očko začalo hnisať. Teraz je kľud niečo sme vyriešili a na očku nie je ani poznať, že mu niečo bolo. Možno to je tými novými kvapkami a možno je to fakt tým, že ona cíti vždy keď sa niečo deje. A u nás je to teraz tak raz sme hore raz dole. Aj ked sa obidvaja snažíme je to všetko hrozná zmena.
A čo sa týka klbikov, ked nas prepuštali z nemocnice tak prišiel na izbu lekar a povedal že tam to nie je uplne v poriadku a treba baliť na široko, s tým že kontrola v
3 týždňoch a vtedy tiež doktor povedal že to nie je ešte v poriadku. A teraz sme objdednaný na 4.2., preto mám strach čo bude teraz. Ešte ma aj sestrička postrašila že ked nebudem baliť čo najširšie pôjdeme do nemocnice, ako keby som to nerobila.
A ešte niečo, spolubývajucej na izbe ten doktor povedal že je to v poriadku a neodporučil jej baliť na široko.

Patrikvzťahy a klby26.01.2009 21:08
 citovať 

To je dobrá správa, že sa vzťah posúva a aj očko.

Vždy je dobré sa lekára jasne opýtať čo myslí pod pojmom nie je vporiadku. Jasne znamená, že ho nepustíš, kým Ti to nevysvetlí, až budeš spokojná a pokojná. Toto zaručí nielen pokoj, ale aj priaznivé riešenie.

mimastreptokok v očku05.02.2009 11:12
 citovať 

Tak Patrik a máme už výsledky. Naša malá mala v očku streptokoka. Opäť sme pri ňom. Ale aspoň to už je podchytené a niečo sa začalo robiť. Zobrali nám výtery z nosa a krku, tak uvidíme či nekoluje po celom tele. Ťahá sa to s nami už od pôrodu ale dúfam, že tomu dáme rázny koniec. Aj keď si myslím, že aj nezhody v rodine narobia určite svoje.
A čo sa týka nožičiek máme absolútne v poriadku a nemusíme už baliť naširoko, tak mi povadal lekár. Ale poistotu ju budem baliť naširoko na noc do polroka, teda ak to má nejaký zmysel?

Patrikstreptokok a balenie06.02.2009 16:55
 citovať 

Ahoj Mima, ak už vieš o akú baktériu ide, môžu pomôcť efektívne lekári. Podpora psychiky samozrejme pomáha pri liečbe.

Ak ti povedal lekár, že má maličká klby vporiadku, balíť nemusíš. Žiadna istota v tom nie je. Klbiky sa vyvinú a už potom nie je potreba širokého postavenia nožičiek. Daj dcérke pocit volnosti - tiež to môže pomôcť konfliktu(zápal), ktorý rieši - streptokok.

 
  

Moja odpoveď v diskusnej téme "zapalene očko"


 pridať odpoveď