Zaregistrujte sa ešte dnes a využívajte výhody registrovaného užívateľa. Niečo o výhodách tu...

Kluby na stránke dávajú možnosť zdieľať informácie s rôznymi skupinami užívateľov. Do klubov sa presuniete kliknutím tu...
Vycvik
Diskusie
Prehľadný zoznam všetkých diskusií a štatistiky k nim nájdete tu...

Diskusia "Príprava na pôrod"

 späť do zoznamu tém 

brodi26Skrátený krčok maternice....23.January 2009 10:42
 citovať 

a malý sa tlačí, kam sa nemá.
Teda má sa tam tlačiť, ale za takých 5-7 týždňov.
Apropo, dávno som tu nebola, tak všetkých skalných pozdravujem, Jucku, Adenku, Motúzika a samozrejme aj Patrika, noale aj všetkých, čo túto super stránku navštívia a čítajú.

Chcela som len krátko pripieť.

Som PN už od konca novembra a chvíľu som stav mala zlepšený, tak ako veľmi zlá pacientka som porušila poctivé ležanie a celé sviatky som neležala ani trochu a spávala som vodorovne, nie vo zvýšenej polohe. (so zadkom a nohami nahor). Poradňa po sviatkoch samozrejme dopadla tak, ako dopadla, zas ten tlak na krčok a tak som zas napchala pod matrac v posteli nejaké epedo a taká vykrútená som ležala celé dni a noci, až ma sekalo v krížoch.

Ležala som tak skoro dva týždne so zadkom do kopca, iba čo som vyliezla z postele sa najesť a vycikať a taká som šla celá hrdá včera k doktorke, že ma pochváli, že malý vyšiel vyššie, že sa stav zlepšil...
... a ona sa ma spýtala, že asi nespávam vo vyvýšenej polohe? Že strašne malý tlačí, že si musím upraviť tú posteľ, lebo nechce ani ona ani ja aby som predčasne porodila
Úplne ma to vzalo a ešte mitvrdlo brucho celú tú dobu, čo som vyšla z domu až kým som sa nevrátila.

Večer mi mužík upravil posteľ úplne eňo-ňuňo, fakt som to mala predtým zle, bola som taká akási zalomená, teraz je to už super, pekný sklon bez zhybov a tak. Tak som už zas pokojnejšia a zas budem pocitvo ležkať 2 týždne a uvidíme, či sa to zlepší.

Držte mi prsty, s Matúškom sme sa dohodli, že do toho 38tt spolu vydržíme :-)
(teraz mi akurát dnes začal 33tt), a že rodíme v Štiavnici, takže nám držte palce ;-)


 
  

ErikaPohoda v tehotenstve23.01.2009 20:00
 citovať 

Mala som podobnú skúsenosť . V 29 tt mi lekár oznámil , že sa začínam otvárať, že mám candidu a že ak nebudem ležať a nebudem mať nohy vyložené , tak sa malý narodí skôr, že candida prederaví plodové obaly .....atď atď a samozrejme som bola z toho na nervy.
Ale pred rokmi keď som mala staršieho syna to bolo také isté , tiež ma takto strašili a syn sa narodil vo vypočítanom termíne.
Druhé tehotenstvo malo podobný priebeh a sedelo to aj na rovnaký týždeň tehotenstva .
Teraz to bolo o to horšie, lebo som bola už o 10 rokov staršia - lekár je proste zvyknutý, že v mojom veku sa vykonávajú iné gynekologické zákroky ako je pôrod
Bola som samozrejme z toho na nervy, nasledoval rozhovor s Patrikom, jednou dulou a konzultácia u pôrodníčky v Bratislave ktorá mi urobila sono krčka a povedala že to nevidí tak zle ako môj lekár, ale že ho musím chápať že ma stráži vzhľadom na okolnosti.
Výsledkom tohoto môjho pátrania bolo, že som sa upokojila a neležala som ani deň, a plne som pracovala až do pôrodu.
Jakub sa narodil vo vypočítanom 37 tt, ale kto vie či si to myslel aj Jakub že je to 37 týždeň.
Na margo Štiavnice . Pri stave nášho zdravotníctva je Štiavnica určite tá dobrá voľba, ale nie je zasa všetko zlato čo sa bliští.
Užila som si na Štiavnici nevrlú sestričku, pretože sme dorazili do Štiavnice 20 min. pred pôrodom a tak mi to sestrička dala pocítiť, primár si ráno neodpustil poznámku, že prečo som tak dlho bola doma, Jakuba mi po narodení odmietli priložiť , vraj je nedonosený a neplakal, takže to videli tak že nevládze dýchať, až lekárka ráno na vizite mi povedala, že malý nemá žiadne známky nedonosených detí a je úplne v poriadku a tak teraz každú noc učím Jakuba spať a presne ten čas ktorý bol bez mňa , a navyše mi nasadili antibiotiká bezdôvodne.
Snažili sa Jakuba aj zaočkovať, ale to som ich presvedčila, že vzhľadom na jeho hmotnosť to odložíme, až súkromne mi potom lekárka povedala, že to som urobila veľmi dobre, nehovoriac o tom, že už na sále im treba pripomínať, že babätku nemajú dávať cumel a flašu.

Želám Ti Brodi bekný zvyšok tehotensva a Matúškovi pekný príchod na svet


motuzikdržím palčeky23.01.2009 20:27
 citovať 

Ahoj Brodi,
ja Ti držím palčeky, aby sa stav ešte trošku upravila a Matúško v "útulnom bydleníčku" vydržal ešte aspoň 5 týždňov. A tiež Ti prajem krásny zážitok z pôrodu a snáď Vám vyjde teda aj Banská Štiavnica, ak sa nebude Matúško veľmi ponáhľať .


Patrikkrčok23.01.2009 23:05
 citovať 

Ahoj Brodi, vo vyššom štádiu tehotenstva je krčok jedným z fyzických komunikačných prostriedkov dieťatka. Môže tam "zatlačiť" a tým na seba upozorniť. Hlavne pre prvorodičku je ťažší pocit, že bábo môže každú chvíľu akoby vypadnúť - tlak dole. Nie je potrebné sa ale znepokojovať - vypadnúť nemôže a často si počká až do pôrodu.
Je dobré dať pozornosť bábätku, miesto pozornosti krčku. Väčšinou to potom "povolí". Dýchanie do bruška, rozhovor s bábätkom, čas pre seba je tým najlepším receptom. Bábo takto niekedy dokáže mamu udržať doma aj do konca tehotenstva. Deti s nami rodičmi dokážu hýbať už od počatia.

brodi26Ďakujeme za podporu28.01.2009 15:16
 citovať 

Ahojki, ďakujem Vám všetkým za podporu.
Erika, nie je to bohvieká skúsenosť - Tvoja v Štiavnici, ja však našťastie nenosím ružové okuliare a vybrala som len podľa referencií a skúseností kamarátok. Stále som presvedčená, že Štiavnica je na tom lepšie ako MT (aj keď Motúzik je svetlým príkladom, že všetko sa dá, keď sa chce.)
Preto v konečnom dôsledku, či Štiavnica či Martin, je to fuk, keď viem, ako chcem svoje dieťa priviesť na svet a čo očakávam od personálu. Asertívna som dosť, len netuším, čo s tým narobí pôrod... ;-)

Patrik, veru, s Matúškom sa rozprávame každý deň. Krčok je len diagnóza a ja sa v žiadnom prípade necítim byť pacientkou.
A že si s nami robí, čo chce už pred narodením?? No tak to je nad slnko jasnejšie, keď svoje kopacie a šťuchacie umenie predvádza najmä v noci a potom cez deň, keď sa chce zúčastňovať aj ocko, tak čuší a buva

ImaDaj nam cim skor vediet...11.02.2009 21:50
 citovať 

Drzime palecky aj my - cela mala rodinka - a cim skor ako to bude mozne daj vediet, svoje pocity z prichodu malickeho Matuska. Budeme sa tesit.

 
  

Moja odpoveď v diskusnej téme "Skrátený krčok maternice...."


 pridať odpoveď