Plačem nad stavom detského ihriska

Bývame v širšom centre Martina a už dlhšiu dobu sa pozastavujem nad žalostným stavom detských ihrísk v našom... čítaj diskusiu...

druhý pôeod po prvom cisárskom reze

Dobrý deň, 20mesiacov po mojom prvom pôrode cisárskym rezom sa nám narodí druhé mimi. Chcela by som rodiť... čítaj diskusiu...

Miniblog

Pripravili sme pre vás ďalšie nové rozšírenie - miniblogy. Miniblog si môžete písať zo svojho profile -... čítaj diskusiu...

Diskusia "Príprava na pôrod"

 späť do zoznamu tém 

Bez menaRastový šprint16.January 2009 20:42
 citovať 

Patrik, mohol by si prosím Ťa napísať čo znamená výraz rastový šprint a aké prejavy má bábo keď sa v tomto nachádza . Ďakujem.

 
  

Bez menaMoja Sklená Róza16.01.2009 20:45
 citovať 

Už mi to je podozrivé že sa vždy zabudnem prihlásiť.

ErikaAch jaj16.01.2009 20:47
 citovať 

Je toto možné?

AdenkaMoja skusenost17.01.2009 20:49
 citovať 

Ja som sa o rastovom špurte alias šprinte dozvedela na príprave na pôrod, keď sme sa venovali dojčeniu. Dieťa v krátkom období veľmi narastie alebo priberie. Niekedy až tak, že môže vynechať jednu veľkosť oblečenia. Väčšinou ide o obdobie 6 týždňov, 3 mesiace, 6 mesiacov, ale je to individuálne. Z vlastnej skúsenosti - synček pribral v priebehu 2 týždňov čo sme boli v poradni (ako mesačný a potom ako 6 týždňový) vyše jedného kila!!!! Sama som tomu nemohla uveriť, musela ho sestrička zvážiť dvakrát. Mala som vtedy pocit, že je stále prisatý (je plne dojčený), že mám prázdne prsia a nič mu nejde. Našťastie to bol len pocit. Bolo to trošku náročnejšie obdobie, lebo som nič iné nerobila len kojila, a teda som bola nevyspatá, ale stálo to zato, nič lepšie mu dať nemôžem Máš nejaký problém či je to len preventívna otázka?

ErikaŠprint17.01.2009 20:59
 citovať 

Ahoj Adenka, problém nemám len som presne nevedela čo to je, len som sa domnievala.
To som zvedavá čo to urobí s Jakubom, má teraz 10 týždňov a pôrodnú váhu mal 2.30kg a teraz má už skoro 5 kg. Ten asi šprintuje celých 10 týždňov .
Je vtedy bábo aj nepokojnejšie, alebo je to len o tom, že stále papá?

Patrikšprint19.01.2009 08:46
 citovať 

Adenka vypísala vyčerpávajúco.
Každé dieťa je iné. Ak sa nepohybuje dieťa v tabuľkách, tak tomu medicína zvykne dávať rôzne názvy, ktoré maminy často vystraší, lebo to súvidí s názvami diagnóz. Rastový šprint nie je diagnóza, ale len pomenovanie stavu. Väčšinou súvisí s množstvom tuku v materskom mlieku.
Môže to mať jednoduchý prozaický dôvod v individualite mamy a dieťaťa.
Mám aj skúsenosť, že maminy majú zvýšené množtvo tuku v mlieku, ak je bábätko veľmi veľmi vytúžené, ak sa nejakým spôsobom upnú na bábätko, ak majú pocity viny z pôrodu alebo prenatálneho obdobia, ak majú nejaký strach o bábätko.


 
  

Moja odpoveď v diskusnej téme "Rastový šprint"


 pridať odpoveď